3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Nuk mbahet takimi i paralajmëruar për sonte mes liderëve

 

takimi-i-aak-ldk-nisma(E plotësuar) Megjithëse ishte paralajmëruar një takim i bllokut politik për sonte, ai nuk do të ndodhë.

Burime të Gazetës Express, tregojnë se janë përafruar qëndrimet, edhe pse sot nuk është arritur marrëveshja ndërkaq që paralajmërimi për takimin sonte nuk do të ndodhë.

Ndryshe sot u takuan grupet punuese për të harmonizuar qëndrimet për të arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Kështu, takimi mes anëtarëve të katër partive ka filluar në selinë e AAK’së.

Në takimin e sotëm të liderëve nuk është arritur pajtim për nënshkrimin e marrëveshjes për koalicion pasi Vetëvendosje kishte vendosur edhe disa kushte.

Përafrohen qëndrimet – sonte takohen prapë liderët për të arritur marrëveshjen

Zhvillime interesante po ndodhin në grupet punuese të partive të opozitës. Burime të Gazetës Express thonë se janë përafruar qëndrimet, pasi që ato u tendosen si pasojë e kundërshtimeve të Lëvizjes Vetëvendosje.

“Gjërat kanë lëvizur për të mirë. Pasi këtyre zhvillimeve, sonte pritet të takohen sërish liderët e partive”, ka thënë një burim i Gazetës Express.

Ka gjasë që sonte të arrihet marrëveshja mes LDK’së, Vetëvendosjes, AAK’së dhe Nismës.

Ndryshe sot u takuan grupet punuese për të harmonizuar qëndrimet për të arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Kështu, takimi mes anëtarëve të katër partive ka filluar në selinë e AAK’së.

Në takimin e sotëm të liderëve nuk është arritur pajtim për nënshkrimin e marrëveshjes për koalicion pasi Vetëvendosje kishte vendosur edhe disa kushte.

Në grupet punuese janë:

Kujtim Shala – LDK

Avdullah Hoti – LDK

Visar Ymeri – VV

Dardan Molliqaj – VV

Ardian Gjini – AAK

Laura Kryeziu – AAK

Bilall Sherifi – NISMA

Endrit Shala – NISMA

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Pajtimi dramatik i Wanda Narës me Mauro Icardi!

Mauro Icardi u kthye në Turqi dhe e bëri këtë pa shoqërinë e Wanda Nara. Por kjo nuk do të thotë se ata kanë...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit