28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

PDK-ja dhe PK-ja sot hapin fushatën zgjedhor në Prizren

Ura e gurit ne prizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK) dhe Partia Konservatore(PK) në Prizren, do të hapin sot zyrtarisht fushatën zgjedhore.

Sekretari për Marrëdhënie me Publikun, Samir Hoxha, tha se PDK-ja i ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për organizimin e fillimit të fushatës zgjedhore me datë 3 tetor, si dhe për fitoren bindëse të PDK-së në Komunën e Prizrenit.

“Kandidati për kryetar të komunës, Ramadan Muja, në takimin me strukturat drejtuese të Degës, kryetarët e nëndegëve dhe Kryesinë e Rinisë, kërkoj nga ta që të angazhohen maksimalisht në aktivitetet përgatitore si dhe ta ftojnë anëtarësinë e gjerë të PDK-së, në Prizren për pjesëmarrje në hapjen e fushatës dhe në të gjitha aktivitetet tjera elektorale”, tha Hoxha.

Sips tij, fillimi i fushatës elektorale i Partisë Demokratike të Kosovës, në komunën e Prizrenit, do bëhet me datën 3 tetor në Qendrën Sportive “ Sezai Surroi” duke filluar nga ora 16:00.

Në ceremoninë e hapjes së fushatës zgjedhore do të marrë pjesë edhe lideri i PDK-së, Hashim Thaçi. Në këtë tubim do të bëhet edhe prezantimi i kandidatëve për Asamblenë Komunale.

Edhe Partia Konservatore e Kosovës në Prizren, sot do të bëjë hapjen e fushatës zgjedhore . Kandidati i PK-së për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli njoftoi se fushata zgjedhore e PK-së, do të hapet në ora 19:00 në restorantin “Marash”, pranë rrapit të vjetër i cili është edhe simboli i partisë i cili tregon vjetërsinë, fortësinë, krenarinë dhe mbijetesën nëpër vështirësitë kohore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot , temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira të shpërndara, të cilat më prezente do të jenë në orët e mesditës. Temperaturat minimale parashihen...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Lajmet e Fundit