22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Përleshje fizike në Prizren

ilustrim rrahjeRaportohet se në rrugën “Elbasani” në Prizren katër të dyshuar janë përleshur fizikisht në mes veti.

Sipas Policisë së Kosovës, njëri nga të dyshuarit gjatë përleshjes kishte shtënë me armë zjarri në ajër,transmeton indeksonline.

Në vendin e ngjarje në cilësi të provës materiale është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë e armës së zjarrit. Gjatë kontrollit të shtëpisë së njërit nga të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë CZ e cila dyshohet të jetë përdorur në rast.

Te dyshuarit janë arrestuar , pas intervistimit me vendim te prokurorit tre te dyshuar janë liruar ndërsa njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit