2.6 C
Prizren
E diel, 24 Janar, 2021

Përplasja për këngën “Akoma po të pres”, Mihrije Braha tregon sa ka paguar për hitin: Jam zënë në sherrin mes dy vëllezërve

Këngëtarja Mihrije Braha ekskluzivisht në emisionin #gjesi iu është përgjigjur akuzave për këngën “Akoma po të pres”, raporton Gazeta Express.

Këngëtarja ka folur për akuzat e këngëtarit Hektor Gjurgjiali që tha se Braha ia kishte vjedhur këngën shumë vite më parë.

Ai së fundmi e ka sjellë këtë këngë në versionin e tij, duke folur për prapavijat e asaj se çka kishte ndodhur në një intervistë për Kult Plus.

Mirëpo, këngëtarja Braha thotë në emisionin #gjesi se nuk është takuar asnjëherë me Hektorin e së këngën e ka blerë nga vëllai i tij, Mentori.

“Nuk e kam takuar ndonjëherë në jetë atë Hektorin, mu ma ka ofruar vëllai i tij Mentori. Si këngë të bukur që Mentori na e ka ofru, neve na e ka pëlqy edhe ka pas kosto që e kemi pagu. Ka qenë në projektin tim në mesin e 12-13 këngëve. Pas pesë viteve dëgjojmë që ai ka thënë ma keni marrë këngën. Nuk është se kam pasur kontakt direkt apo e kam njoftë atë”, ka thënë ajo.

Mihrije Braha shton se nuk e ka pasur as idenë se çfarë probleme kanë pasur.

“Nuk kam qenë në dijeni për çfarë probleme kanë pas, më vie keq. Sidoqoftë, unë llogaris që është njëra ndër këngët të mia të bukura, por, jo që kam pas far fitimi prej asaj këngë. Jam zënë në sherrin mes dy vëllezërve. Mentori në 95-tën ka qenë njëri nga pjesëtarin në grup. Jo, asnjëherë në jetë nuk jam taku as personalisht nuk kam pas fatin e mirë me u taku për të, qoftë për një gjysmë muhabeti. Unë vetëm përmes mediumeve kam dëgju, që ai ka thënë se Mihrije Braha e ka vjedhë këngën”, thotë ajo.

“Nuk është e vërtetë që Naimi ka thënë se e hjekë nga kaseta, sepse kënga ishte publikuar pesë vite më herët, nuk ke pasur mundësi e as logjikë me e heq nga albumi. Në kasetë nuk thuhet që unë jam autori por Mentor Gjurgjeali, e orkestruar nga Virusi, çka ka dalë ndër vite fjalët dhe mosmarrëveshjet mes dy vëllezërve ajo nuk ka të bëjë me mua”, ka shtuar e njëjta.

Këngëtarja kosovare është shprehur e gatshme që të sqarojë këtë çështje me Hektor Gjurgjialin.

“Unë jam e gatshme të flas me të, me u sqaru e me dalë edhe me deklarata. Me Mentorin pas një kohe nuk jemi pa më, sepse ka qëndruar në Gjermani e tash në Amerikë e na kanë humb kontaktet me të.

Unë i them se jam e pafajshme, nuk e kam vjedhë këngën, e kam ble me një kosto goxha të lartë, e kam paguar 500 marka që ka qenë shumë goxha e madhe”, ka thënë ajo.

T7 ka kontaktuar edhe Hektor Gjurgjialin por që momentalisht i njëjti ka deklaruar se është në Tiranë e që do të flas së shpejti në studion e #gjesit.

Mihrije Braha gjithashtu ka thënë se është e gatshme që të përballet me të në studio./GazetaExpress/

- Advertisement -

Më Shumë

Neymar në një lidhje të re? Tifozët kapin detajin e rëndësishëm në “Instagram”

Sulmuesi i PSG-së, Neymar Junior, mesa duket ka një tjetër person në krah këto kohët e fundit. “Instagrami” tregon shumë për jetën privat ditët...

Çka ndodh nëse partitë nuk i zëvendësojnë kandidatët e pacertifikuar?

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka sqaruar se çfarë ndodhë nëse partitë politike nuk i zëvendësojnë kandidatët e pa certifikuar, raporton...

AAK sot e prezanton programin e saj zgjedhor 2021-2025

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, sot në orën 15:00, do ta prezantojë programin e saj zgjedhor, në Bibliotekën Kombëtare, në Prishtinë. Së fundi, AAK-së, i...

Hoxhaj në Prizren: Dy modele në këto zgjedhje, plani im i Rimëkëmbjes përballë demagogjisë dhe popullizmit të Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot një takim me bizneset e shoqatës “Esnaf” në Prizren. Para...

Kloppi pas disfatës: Unë jam fajtor, duhet të përpiqemi më tepër

Skuadra e Liverpoolit ka pësuar humbje të enjten në Anfield ndaj Burnleyt. Ndeshja përfundoi 1-0, ndërsa trajneri i skuadrës vendase, Jurgen Klopp, ka thënë...

102 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, gjashtë persona janë shëruar nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar tri raste të reja të infektuara me këtë...

Rrëzohet helikopteri ushtarak në New York, vdesin tre ushtarë

Tre pjesëtarë të Gardës Kombëtare vdiqën në mbrëmjen e së mërkurës pasi helikopteri me të cilin po fluturonin u rrëzua gjatë një misioni trajnues...

Limaj në Prizren: Me fitoren tonë, fiton zëri dhe vlera e UÇK-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot banorët e disa fshatrave të Prizrenit. Limaj ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve, duke thënë se me...

Nisma vazhdon t’i marrë anëtarë PDK-së në Malishevë

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar për aderime të reja në Malishevë nga PDK.Së fundit degës së Nismës në Malishevë I është bashkuar kandidatja për asamblenë...

Mërgata shqiptare dashuri e pashuar e Atdheut

Shkruan: Avdi Ibrahimi Mërgimtarë të shtrenjtë! Çlirimi i vendit nga zgjedha jugosllavo-serbe mbanë edhe kontributin tuaj të çmueshëm me pushkë e penë, dhe mjete financiare...

Aksion i policisë në Prizren, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

Policia e Kosovës është duke realizuar një aksion në rajonin e Prizrenit. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Baki Kelani. Kelani ka treguar...

Cimerat e 509-shes

Askush nuk u përgjigjet tri-katër trokitjeve tak-tak në derën e bardhë të dhomës 509. Në 508-shen derën e hap Ardit Bukoshi, në pizhame. Libra...

Republikanët lobojnë në heshtje për dënimin e Trumpit

Lobimi, sipas CNN-it, ka filluar pas sulmit të 6 janarit në Capitol dhe në ditët para shkarkimit të tij nga Dhoma e Përfaqësuesve. Por...

“Askush nuk do të mundet t’i falimentojë për interesa private e grupore Telekomin dhe Postën”

Me iniciativën e ushtruesit të detyrës së kryeshefit ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina dhe ushtruesit të detyrës së kryeshefit të Postës së...

Takimet me presidentin Ibrahim Rugova

Sali Spahiu Më 21 janar bëhen 15 vjet nga vdekja e presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. Ai u nda fizikisht, por vepra e tij...

KB Rahoveci – KB Prishtina, ky është rezultati përfundimtar i ndeshjes

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën e Kosovës...

Lajmet e Fundit