-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Policia në Prizren, arreston 42 lypsarë nga Shqipëria

LypsariPolicia në Prizren ka larguar mbrëmë nga rruga 48 lypsarë. Prej tyre 42, ka rezultuar se janë nga Shqipëria.

Aksioni ka filluar në ora 21:00 dhe ka përfunduar në ora 23:00.

“Në këtë aksion janë kapur nga policia 48 lypsarë, në mesin e të cilëve 42 shtetas të Republikës së Shqipërisë, ndërsa 6 të tjerë shtetas kosovar kryesisht nga komuna e Gjakovës”, konfirmoi për TVPZ, rreshteri i PK-së, Nuridin Begolli.

Sipas tij, lypsarët nga Shqipëria janë dërguar në vendin e vet.”Lypsarët e Shqipërisë i janë dorëzuar policisë të shtetit shqiptar, ndërsa ndaj 6 lypsarëve nga Kosova është ngritur procedurë penale”.

Begolli tha se aksione të ngjashme do të ketë edhe gjatë ditëve të tjera./PrizrenPress.com/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjendet i shtrirë në rrugë pa shenja jete 58 vjeçari në Malishevë

Një rast i rëndë ka ndodhur sit në fshatin Kervasari të Malishevës, ku një person është gjetur pa shenja jete, në mes të rrugës....

KEDS: Erërat e forta lanë pa rrymë një numër të caktuar të konsumatorëve

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar të dielën se për shkak të erërave të forta, janë dëmtuar përçues...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit