18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Policia shqipton mbi 2 mijë gjoba në trafik për 24 orë

Të shumta janë rastet kur drejtuesit e automjeteve në Kosovë shkelin rregullat e trafikut.

E pikërisht si shkak i kësaj, gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka gjobitur shumë prej tyre.

Nga Policia është bërë e ditur se gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 2 mijë e 61 tiketa trafiku.

Në të njëjtën kohë në trafik janë shkaktuar 9 aksidente me të lënduar dhe 24 të tjerë me dëme materiale.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Isni Kilaj arrin në Kosovë pasi u lirua nga Gjykata Speciale

Ish-kryetari i Malishevës, Isni Kilaj, u lirua në Kosovë sot, më 15 maj, me kushte të rrepta, në bazë të vendimit të gjykatësit të...

Humb jetën një person në Prizren, dyshohet se kishte kontakt me rrymë

Një person ka humbur jetën në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymë. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:30. “Raportohet se viktima mashkull...

Lajmet e Fundit