6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Prizren: Mungesa e vendkalimit në rrugë, i rrezikohet jeta të riut me nevoja të veçanta

Banorët e Prizrenit po ankohen për mungesën e vendkalimit.

Sipas tyre kjo është më se e nevojshme përshkak të rrezikshmërisë së lartë për ta kaluar rrugën në magjistralen Prishtinë – Prizren.

Një 21 vjeçar çdo ditë po ballafaqohet me problemin e njëjtë, ai është me aftësi të kufizuara dhe babai i tij detyrohet që ta ndihmojë për çdo ditë ta kalojë rrugën.

“Në kemi kërkuar që nga fillimi i ndërtimit të magjistrales të lejohet një vendkalim por që nuk bënë, mka thonë kape fëmijën e sille tek rruga ku kalohet”, babi i 21 vjeçarit.

Ai tregon se nga shtëpija e tij duhet 1 km larg që të shkojë të vendkalimi tjetër./Gazeta10


Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Serbia paraburgos mërgimtarin nga Hasi që e ndaloi dje, akuzohet për krime lufte

Policia serbe ka arrestuar një kosovar me pretendimet se i njëjti si ish-pjesëtar i UÇK-së, ka kryer krime luftë kundër popullatës serbe. Bëhet fjalë për...

Prizren, arrestohen 2 persona sulmuan zyrtarët policorë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi që ata kishin sulmuar zyrtarët policorë. Njëri nga të dyshuarit është dërguar...

Lajmet e Fundit