19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Prizren: Një muaj paraburgim ndaj tre personave që dyshohen për falsifikim të parasë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar masën e paraburgimit të miturve L.SH dhe E.M. pasi dyshohen se kanë kryer veprën penale falsifikim i parasë. Masën të njëjtë i ka caktuar edhe G.M për veprën falsifikim i parasë.

Të miturit më 4 prill kishin marrë një pako të dërguar nga O.K nga Turqia ku ishin të vendosura kartëmonedhat falsë në shumë prej 3750.000 euro. Policia ka kryer kontroll të shtëpisë tek i mituri E.M dhe G.M. ku janë gjetur kartëmonedhat.

“Gjyqtarja e procedurë në Departamentin për të Mitur, ka vlerësuar se të miturit e L.Sh., dhe E.M., dyshohet se kanë kryer veprën penale me peshë shumë të rëndë, shuma shumë e madhe e parave të falsifikuara që të miturit së bashku me personin madhor të pandehurin G.M., planifikonin ta vënin në qarkullim, andaj gjyqtarja e procedurës ka ardhur në përfundim se caktimi i masës së paraburgimit në këtë fazë është i bazuar me ligj dhe i arsyeshëm dhe se do të sigurojë zhvillimin e papenguar të rrjedhës së procedurës hetimore- përgatitore dhe sigurimin e prezencës së të miturve në këtë procedurë”, thuhet në njoftimin e Gjykatës.

Më Shumë

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Lajmet e Fundit