11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Qeveria miraton projektligjin për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren

Është miratuar projektligji për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren.

Projektligji kaloi me asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Shqyrtimi i Projektligjit për Ratifikimin e “Marrëveshjes së Bashkëfinancimit për Hartimin e Projektit për Ndërtimin e Tunelit në rrugën Tetovë-Prizren”, është pika e katërt e mbledhjes së 188-të të qeverisë së Kosovës, e cila u miratua.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Mot sot i ngrohtë në ditën e Fitër Bajramit

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 12-26 km/h. Temperaturat minimale...

Kryetari Shaqir Totaj në SHBA afirmon bashkëpunimin e Prizrenit me Amerikën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar takime me Drejtoreshën e Zyrës së Evropës...

Lajmet e Fundit