22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Rexhepi: Me 8 qershor të gjithë do të tregojnë maturinë e tyre

BajramRexhepi-ministerEkziston vullneti politik i liderëve që zgjedhjet e 8 qershorit të jenë sipas standardeve ndërkombëtare. Kështu është shprehur Ministri i Punëve të Brendshme si dhe anëtari i PDK’së Bajram Rexhepi.
Sipas Rexhepit, liberalizimi i vizave varet shumë nga zgjedhjet e lira dhe demokratike.

“Çdo parti e di se mbajtja e zgjedhjeve demokratike dhe sipas standardeve ndërkombëtare, është interes nacional, duke pas parasysh vlerësimet e duhura së zgjedhjet ndikojnë në liberalizim vizash”, ka thënë Rexhepi për Epokën e Re.

Më Shumë

Nga një ëndërr e bukur, tek një realitet i madh

Duke ndjekur dokumentarin "The Bajraktari Journey" Shkruan: Prend Ndoja, New York Në një ambient të zgjedhur në Yonkesrs të New York-ut, ishin bashkuar shumë personalitete të...

Moti sot me temperatura deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet  të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme. Sipas njoftimin të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit