17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rruga Lubizhdë-Skorobisht bllokohet për tri ditë

Kryesia e fshatit e Skorobisht njofton se të hënën, të martën dhe të mërkurën rruga e tyre do të jetë e bllokuar për shkak të punimeve, përkatësisht asfatimit të tërësishëm të rrugës Lubizhdë – Skrobisht.

Njoftimi i plotë:

Për shkak të punimeve që janë duke u zhvilluar në rrugën LUBIZHDË-SKOROBISHT, dhe asfaltimit të tërësishëm të saj, rruga nuk do të jetë e qarkullueshme ditën: E HËNË (07.09.2020), E MARTË (08.09.2020), E MËRKURË (09.09.2020) nga ora 07:00 deri 17:30.

Të gjithë ata që udhëtojnë me autobus njoftohen se autobusi nuk do të funksionojë këto ditë.

Të gjithë atë që janë duke bërë ndërtimin e shtëpive dhe objekteve tjera, duhet te sigurojnë material më herët sepse këto ditë kamionave nuk do tu lejohet lëvizja.

Gjithashtu luten të gjithë që po ashtu të bëjnë sigurimin e gjërave të nevojshme deri të hënën në mënyrë që të bëhet evitimi i qarkullimit brenda këtyre ditëve.

Më Shumë

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Lajmet e Fundit