16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Shaqir Totaj premton investime në Vërri

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, takoi banorët e fshatrave të Vrrinit.

Ai në fshatin Poslisht, Billushë dhe Lubeqevë tha se, “fitorja e 22 tetorit është fitore e tyre sepse do të ketë edhe më shumë investime kapitale në Vërri”.

Totaj siguroi simpatizantët dhe të pranishmit se, subvencionimi i bujqësisë dhe rritja e mirëqenies sociale janë prioritetet e tij dhe platformës së PDK-së, për zonat rurale.

Ai falënderoi këto fshatra për kontributin e tyre, para dhe pas luftës, të cilët kanë ditur të japin shumë për Prizrenin dhe Kosovën.

Policia po heton rastin e vdekjes së një personi nga rrokullisja e traktorit në Suharekë

Policia e Kosovës është duke hetuar rastin e vdekjes së një qytetari nga rrokullisja e traktorit në Suharekë. “Është raportuar se viktima kishte humbur kontrollin...

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit