20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Shqipëria barazon me Çekinë, mbetet e dyta në grup

Shqipëria ka barazuar me Çekinë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropian.

Vendësit patën epërsinë kur V Cerny realizoi në minutën e 58-të.

Mirëpo, Nedin Bajrami barazoi shifrat me një predhë nga distanca në minutën e 66-të.

Me këtë barazim, shqiptarët mbeten të dytët në grup me shtatë pikë, një më pak se çekët.

Dhjetë vatra zjarri në rrethinën e Prizrenit

Tashmë ka shkuar në dhjetë numri i vatrave të zjarrit në fshatrat e Prizrenit. Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e Komunës së Prizrenit, Ramize Shala,...

Ministri Murati sqaron se kush duhet të aplikojë për subvencionim të rrymës

Ministri i Financave Hekuran Murati ka bërë të ditur se deri më tani, janë mbi 45 mijë familje që kanë aplikuar për subvencionim të...

Lajmet e Fundit