12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Shqiptohen gjoba ndaj këmbësorëve në Prizren

Stacioni Policor në Prizren ka zbatuar planin operativ “Këmbësorët” për të ndihmuar në respektimin e rregullave të trafikut nga këmbësorët.

Përmes patrullave në terren, janë ndërmarrë veprime për të ndërgjegjësuar këmbësorët rreth rregullave të komunikacionit, duke dhënë vërejtje dhe shqiptuar gjoba për kundërvajtje.

Gjatë këtij periudhe, janë shqiptuar gjithsej 32 vendime (gjoba). Këto vendime përfshijnw

“14 vendime ndaj këmbësorëve që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit, veçanërisht ato që kalojnë rrugën në vende ku nuk është lejuar kalimi”.

“18 vendime ndaj shoferëve që nuk i japin përparësi këmbësorëve në vendkalime ose kur ata hyjnë në rrugë”.

“Planin operativ do të vazhdojë të zbatohet edhe në ditët e ardhshme, jo vetëm nga Stacioni Policor në Prizren, por edhe nga stacionet policore të tjera në rajonin e Prizrenit. Kjo është një masë e rëndësishme për sigurinë dhe rregullin në trafik”.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

 

 

 

 

 

Më Shumë

Trepça fiton ndaj Prishtinës në gjysmëfinalen e parë

Trepça ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 87:81 (22:19, 21:20, 21:16, 23:26) Kevin Capers kishte 13 pikë, 4 kërcime e...

Totaj inspekton ndërtimin e obeliskut të UÇK-së

Në vazhdën e punimeve, në projektin “Ndërtimi i infrastrukturës (rrugëve dhe ambientit), turizmit kulturor në Leskovec”, sot, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku...

Lajmet e Fundit