3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Shqiptohen mbi një mijë tiketa në bazë të ligjit anti-COVID, brenda 24 orëve

Mbi 16 mijë raste figurojnë si të infektuar nga COVID-19 në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së djeshme u konfirmuan 137 raste të reja, teksa numri i të vdekurve nga muaji mars ka arritur në 652 persona.

Si pasojë e përhapjes së madhe të këtij virusi edhe në Kosovë, institucionet e vendit ndërmorën masa nga më të ndryshmet, në mënyrë që të mundësohet parandalimi i përhapjes edhe më të madhe.

Me të votuar Ligji për Parandalimin e COVID-19 në Kuvendin e Kosovës, pjesëtarëve të Policisë së Kosovës iu lejua shqiptimi i gjobave për të gjithë ata që nuk respektojnë masat anti-COVID.

Gjatë 24 orë nga Policia e Kosovës u shqiptuan 1 mijë e 138 tiketa në bazë të ligjit anti-COVID.

Më Shumë

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Collina shpjegon pse po ka shumë lojë shtesë në ndeshjet e Kupës së Botës

Kur janë luajtur katër ndeshjet e para në Kupën e Botës, deri më tani kemi pasur 64 minuta lojë shtesë në këto takime. Në fitoren...

Lajmet e Fundit