24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Shumë kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për 1 Maj

Një numër i madh i automjeteve nga Kosova është parë duke shkuar në drejtim të kufirit me Shqipërinë, kjo për shkak të festes se 1 Majit, raporton eo.

Në Kosovë 1 maji, e cila i bie ditën e hënë, është ditë pushim dhe siç duke shumë kosovarë janë duke e shfrytëzuar këtë festë për të pushuar në Shqipëri.

Aty shihet një numër i madh automjeteve të cilët edhe kanë krijuar kolona të gjata në kufirin me Shqipërinë.

 

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe kushtet e punës e të jetesës.

Kjo ditë, ju referohet protestave të punëtorëve, për orar të punës 8 orë, për paga mesatare të garantuara, për pajisje mbrojtëse në vendin e punës.

Më Shumë

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në...

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 euro për 18 vjeçarin nga Prizreni

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 Euro për 18 vjeçarin nga Prizreni, Argjend Jonuzaj dhe bën ftesë për të gjithë shqiptarët që t’u dalin në...

Lajmet e Fundit