19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Sot mot me reshje shiu, rrebeshe

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, të cilat lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Vonë pasdite apo në mbrëmje, reshjet e shiut mund të përzihen apo shndërrohen në ato të borës, konkretisht në verilindje të vendit.

Era kohë pas kohe pritet lokalisht të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 53 kilometra në orë.

Temperaturat në pjesën e parë të ditës do të luhaten prej 10 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa gjatë pasdites pritet të pësojnë ulje të theksueshme, prej 3 deri në 6 gradë Celsius. /MeteoKosova

Më Shumë

25 vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të...

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

Lajmet e Fundit