11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Studentët e Dragashit pa bursa komunale

Komuna e DragashitDragashi është ndër komunat e rralla në Kosovë e cila nuk ndan bursa për studentët e kësaj komune. Kurse, studentët ankohen për këtë çështje, madje thonë që kjo që po ndodh me ta është e padrejtë, edhe pse sipas tyre nëpër fushata u është premtuar që studentët e suksesshëm do të përfitojnë bursa.

Sipas kryetarit të Komunës së Dragashit, Salim Jonuzi, kjo e fundit nuk ka shpërndarë asnjëherë bursa për studentët për arsye të mungesës së mjeteve buxhetore.

Ndërsa i pyetur se a ka pasur ndonjëherë kërkesa nga studentët e kësaj komune që ky kusht të plotësohet për ta sikurse ndodh me studentët e komunave tjera, ai tha se studentët i dinë mundësitë që i ka komuna dhe nuk ka pasur asnjëherë kërkesa për një gjë të tillë.

Mirëpo, edhe pse kryetari i Komunës, arsyetohet se nuk kanë buxhet për këtë gjë, studentët e thonë të kundërtën./KosovaPress/

Më Shumë

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Babait

Lajmet e Fundit