3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Suharekë, zjarri kaplon fushën pasi personi i dogji mbeturinat

Rreth 50 ari fushë si dhe një vresht e pa punuar janë djegur gjatë së dielës në fshatin Samadraxhë të Suharekës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se kjo gjë dyshohet të ketë ndodhur, pasi një burrë derisa ka qenë duke punuar në arat e tij ka bërë ndezjen e një zjarri për t’i djegur disa mbeturina dhe për një moment zjarri është përhapur më tej.

Sipas njoftimit, zjarrfikësit kanë arritur ta shuajnë zjarrin.

“Në konsultim me prokurorin kujdestar është inicuar rasti dhe procedohet në procedurë të rregullt” është thënë në njoftim.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje, rreth orës 13:30.

 

Më Shumë

Federata e Futbollit të Portugalisë do të paraqesë dëshmi në FIFA që Ronaldo e shënoi golin ndaj Uruguait

Portugalia e mposhti Uruguain me rezultat 2:0 të hënën mbrëma në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës. Goli i parë...

Gjendet 25-vjeçarja nga Rahoveci, policia thotë se iku nga shtëpia e burrit për të bashkëjetuar me një tjetër

Policia njofton se e njëjta është hasur e shoqëruar nga një burrë me të cilin bashkëjeton që nga koha kur është larguar nga shtëpia...

Lajmet e Fundit