17.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Sulmohet nga raketat ruse spitali i fëmijëve në Kiev të Ukrainës

Raketa të njëpasnjëshme ruse e kanë goditur një spital për fëmijë në rrethin Obolonskyi të Kievit të premten në mëngjes, sipas administratës ushtarake të qytetit.

Ende nuk ka informacione të sakta mbi viktimat dhe dëmet sipas Serhii Poçko, kreu i administratës ushtarake në Kiev.

Ndërkohë, paralajmërimi për sulm ajror për kryeqytetin ka përfunduar pak më parë.

Më Shumë

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Lajmet e Fundit