10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Tahiri: Asociacioni nuk do të ketë mandat ekzekutiv

Edita TahiriKryenegociatorja e Kosovës Edita Tahiri, tha për RTK-në se Asociacioni i komunave me shumicë serbe, nuk do të ketë mandat ekzekutiv por funksion të njejtë si Asociacioni ekzistues.

Tahiri tha se draft-statuti i Asociacionit është hartuar nga Minsitria e Pushtetit Lokal të Kosovës, pas refuzimit që këtë ta bëjë grupi menaxhues.

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Lajmet e Fundit