15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Thaçi: Malisheva, “vendlindja ime e dytë”

Hashim Thaci ne fushat

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka kaluar pasditen në Malishevë, ku ka shprehur bindjen se fitorja e PDK’së në këtë Komunë është e sigurt.

Ai ka bërë thirrje për fushatë të qetë, korrekte, e demokratike.

Në fjalimin e tij para mësimdhënësve, të cilët i kishte mbledhur në Restorantin “Kështjella” për t’u shtruar darkë – dhe në vijim për t’u premtuar rritje të pagave – ka bërë edhe një deklaratë interesante.

Kryeministri Thaçi ka vlerësuar lart kontributin e mësimdhënësve të Malishevës, ndërkaq për kontributin e Malishevës gjatë luftës së UÇK’së ka thënë se Malisheva ka qenë dhe është “Vendlindja e tij e Dytë”, shkruan lajmi.net.

“Unë ndjehem në çdo kohë banor i saj”.

Në Malishevë, gara më e fortë për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit pritet të jetë midis PDK’së dhe Iniciativës Qytetare të Malishevës, e cila mbështetet nga Fatmir Limaj.

128 vjetori i lindjes së Avni Rustemit, atdhetari që vlerësohet për idetë e tij demokratike e revolucionare

Muzeu Historik Kombëtar kujton sot në 128-vjetorin e lindjes, patriotin dhe atdhetarin e shquar Avni Rustemin. Avni Rustemi lindi në Libohovë, në një familje atdhetare....

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të gjuhës angleze, me normë të plotë, për një periudhë njëvjeçare dhe me...

Lajmet e Fundit