5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

“Thirrjet e Nënave” bojkotojnë protestën e nesërme

thirrja-protOrganizata “Thirrjet e Nënave” ka bërë me dije se nuk do të marrin pjesë në protestën nesërme të thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje.

Edhe Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës ka dënuar dhunën e shprehur në protestën e fundit ndaj institucioneve publike dhe objekteve private ndërsa ka kërkuar nga institucionet kompetente për publikimin e emrave të personave përgjegjës për dhunën, raporton KTV.

Protestën do ta bojkotojnë edhe Shoqatat e Dala nga Lufta e UÇK-së, të cilët, përmes një komunikate për media, ka thënë se nuk e shohin të drejtë pjesëmarrjen në një protestë politike e partiake.

Më Shumë

Khloe Kardashian del në mbrojtje të Kimit kundër Kanye Westit: Mjaft më, lëre familjen tonë të qetë

Ylli televiziv, Khloe Kardashian ka folur në mbrojtje të motrës së saj mw tw madhe, Kim. Të mërkurën (5 tetor), Khloe komentoi në një postim...

Prizren/ Nis vendosja e kabllove në gypa nëntokësor në “Jenimahallë”

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se ka filluar sot largimi i rrjetit të kabllove nga shtyllat elektrike në qytet dhe futja e...

Lajmet e Fundit