7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Tottenham-i ndjek me interes situatën e Griezmann-it

Skuadra angleze e Tottenham-it po ndjek me interes të ardhmen e pasigurtë të francezit, Antonie Griezmann-it.

Aktualisht i huazuar te Atletico Madrid-i nga Barcelona, ende nuk është e sigurtë nëse do të qëndrojë në kryeqytet më gjatë, apo do kthehet në “Camp Nou” në fund te sezonit.

Megjithatë, mundësitë më të mëdha janë që 30-vjeçari të mos blihet përfundimisht nga Atletico. Diego Simeone ka objektiva të tjera në merkato përsa i përketë sulmit.

Nga ana tjetër, duket se dhe te Barcelona nuk do të jetë shumë i mirëpritur. Ndaj dhe Antonio Conte po e vëzhgon me kujdes situatën e tij.

Tottenham-i është nga të paktat skuadra evropiane që ka potencialin ekonomik për të blerë kartonin e francezit. Karton i cili vlerësohet rreth 40 milionë euro.

/Albanianpost.com

Më Shumë

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. Ai është dërguar në vuajtje të dënimit. Rr. Afrim Bytyqi, Prizren 30.11.2022 – 11:40. Në bazë...

Moti për sot

Lajmet e Fundit