12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Turbullohet uji në Prizren

Është turbulluar uji në Prizren. Kompania “Hidroregjioni- Jugor“, kërkon nga konsumatorët që të mos e përdorin ujin për pije.

“Për shkak të intensitetit të madh të reshjeve, ka ardhur deri te turbullimi i ujit, prandaj jemi të obliguar që të ndërkrejmë furnizimin me ujë të pijes”.

“Furnizimi me ujë është ndërprerë në këto lagje: “Tabahane”, “ Ortakoll”, “Bazhdarhane”, “Arbanë” dhe “Bajram Curri”. Lusim konsumatorët, që, mos e përdorin ujin për pije, deri sa të dalim me një njoftim të radhës për përdorimin e ujit”.

“ Po ashtu njoftojmë konsumatorët e fshatit Zhur, se për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, ka ardhur deri te turbullimi i ujit, kështu që kemi qenë të obliguar të ndërpresim furnizimin me ujë, deri sa të konstatohet se turbullimi dhe parametrat janë brenda kufijve të lejueshmërisë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit