-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Vdekja e futbollistit 17 vjeçar në Prizren, policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vdekjen e futbollistit 17 vjeçar në Prizren.

Sipas raportit 24 orësh policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në fshatin Korishë të Prizrenit rreth orës 13:45.

Policia njofton se pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, një person është dërguar në emergjencën e spitalit të Prizrenit, ku nga mjeku përgjegjës është konstatuar se trupi i viktimës mashkull kosovar është pa shenja jete.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit trupi i pajetë i është dorëzuar familjarëve për ceremoni. Rasti vazhdon të hetohet.

Erion Kajtazi, ka vdekur në fushën e lojës të shtunën pas një arresti kardiak.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Federata e Futbollit të Kosovës, Trepça ‘89 dhe Emergjenca e Spitalit të Prizrenit.

Kajtazi, që veshi edhe fanellën e Përfaqësueses së Kosovës U17, gjatë ndeshjes kundër A&N në Prizren ra në tokë pa vetëdije.

Siç ka njoftuar FFK-ja, mjekët e të dyja skuadrave bën përpjekje maksimale për t’ia shpëtuar jetën talentit 17-vjeçar, por ishte e pamundur.

Më Shumë

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Chelsea gaboi tre herë lidhur me dokumentet e transferimit të Ziyech

Hakim Ziyech mund të quhej transferimi më i fundit i skuadrës së Paris Saint-Germain. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, pasi që u bë një gjë e...

Lajmet e Fundit