-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Veselaj-Gutaj : Së shpejti do të fillojnë punimet në ndërtimin e çerdhes së re në lagjen” Dardania”

Lagjja “Dardania” në Prizren do të bëhet me çerdhe për fëmijë.

Ndërtimi i saj pritet të nis brenda pak ditësh.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj ka njoftuar se kërkesa për ndërtimin e çerdhes është miratuar nga MASHT-I.

“Komuna e Prizrenit ka rikualifikuar disa ambiente të pashfrytëzuara më parë, duke i shndërruar në hapësira për ndërtimin e çerdheve për fëmijët”, shkruan në Facebook, Veselaj-Gutaj.

“Pas kërkesave të vazhdueshme nga DKA për ndërtimin e çerdheve, MASHTI ka njoftuar se është miratuar kërkesa jonë për ndërtimin e çerdhes në lagjen “Dardania” në Prizren vlera e të cilës është 743,246.84 euro. Objekti do të ketë sipërfaqe 1900.00 m²”./PrizrenPress.com/

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Policia po i kërkon këto dy femra për vjedhje në Prizren

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin dhe lokalizimin e dy personave pasi kërkohen për një rast të vjedhjes në “Galeria Shopping...

Të gjitha grupet e finaleve të Euro 2024

Franca do të ndeshet sërish me Holandën në fazën e grupeve në Euro 2024. Të dy skuadrat ishin pjesë e të njëjtit grup në...

Lajmet e Fundit