3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Vetëaksident në Malishevë, vdesë një femër

Një femër ka ndërruar jetë nga vetëaksidenti i një veture në Malishevë.

Viktima, pasagjere e veturës, kishte marrë lëndime të rënda trupore.

Ajo ka ndërruar jetë në QKUK në Prishtinë.

Vetëaksidenti ka ndodhur në fshatin Bubavec të Malishevës, shkruan “PrizrenPress”.

Përveç viktimës, lëndime ka pësuar edhe një femër tjetër.

“Vozitësi mashkull K-Shqiptar me veturë nga pakujdesia ka goditur një shtyllë elektrike. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy pasagjeret femra K-Shqiptare, të cilat janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe sipas mjekut janë jashtë rrezikut për jetë. Më 10.10.2019 nga QKUK është informuar se njëra nga viktimat ka vdekur. Me vendim të prokurorit viktima është dërguar në obduksion dhe pritet rezultati i shkaktarit të vdekjes së viktimës”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Osmani në Krushë: S’mund të ketë paqe e stabilitet në rajon pa zbardhjen e fatit të të zhdukurve me dhunë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në Krushë të Madhe me rastin e...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit