13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Vetura godet një këmbësor në Krajk të Hasit

Një këmbësor është goditur nga vetura në fshatin Krajk të Hasit.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit, shkruan “PrizrenPress”.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar duke drejtuar automjetin e tij nga pakujdesia e ka goditur këmbësorin viktimë mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore”, njofton Policia e Kosovës.

“Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizreni. Rasti vazhdon të hetohet”.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

Masakra në Pastasellë të Komunës së Rahovecit është një nga masakrat më të tmerrshme që kanë bërë forcat kriminale serbe gjatë luftës së Kosovës...

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Lajmet e Fundit