20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vuçiq bëhet qesharak: Policët kosovar thanë se po kërkonin kërpudha

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq në një konferencë për media ka folur për rrëmbimin e tre policëve të Kosovës nga forcat speciale të Serbisë.

Vuçiq tha se “vetë Albin Kurti e ka pranuar se ka shkelur të drejtën ndërkombëtare duke deklaruar se tre shqiptarët e arrestuar ishin 300 metra nga kufiri administrativ me Serbinë, duke qenë se sipas marrëveshjes ushtarako-teknike ata duhet të raportojnë mbërritjen e tyre një kilometër nga kufiri”.

Vuçiq tha se të arrestuarit kanë thënë se po kërkonin kërpudha dhe se GPS-i nuk funksiononte, raporton rts, transmeton Indeksonline.

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Lajmet e Fundit