-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Zelensky: Nuk do të ketë Luftë të Tretë Botërore, nuk është trilogji

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka dërguar sërish një mesazh përmes një video-transmetimi, ku falënderoi aleatët e Kievit qw ai i quan nga “bota e lirë”.

Aktori amerikan Sean Penn ishte takuar me aktorin ukrainas të komedisë që tani është bërë politikan, dhe është në krye të Ukrainës.

Penn ia kishte dhuruar Zelenskyt në Kiev Oskarin që e kishte fituar, duke kërkuar nga presidenti që t’ia kthej kur të përfundojë lufta.

E Zerlensky ka thënë se “lufta në Ukrainë akoma nuk ka përfunduar, por se ka ndryshuar loja e dhe tashmë është e qartë se kush do të fitojë”.

“Para nesh kemi beteja dhe lot. Por tani mund t’ju them se kush ka qenë më i mirë në vitin e kaluar – ju në botën e lirë, që jeni të bashkuar rreth mbështetjes së popullit të lirë ukrainas”, shtoi Zelensky.

Ai më pas rikujtoi momentin kur ndarja e çmimit Oskar filloi të ndahet në fillim të viteve të 40-ta, para përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

“Nuk do të ketë Luftë të Tretë Botërore. Nuk është trilogji”, shtoi presidenti ukrainas, raporton CNN. /Telegrafi/

Më Shumë

Rahoveci kompenson bujqit që pësuan nga vërshimet

Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) pritet t’i kompensojnë 243 bujq të cilët janë dëmtuar nga...

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Lajmet e Fundit