14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Zeqiraj drejt një projekti filmik ndërkombëtar

LenditaZeqiraj-regjisoreAta janë njerëz të guximshëm, të cilët edhe pas përjetimeve të tmerrshme ia dalin të jetojnë me to, duke ruajtur sensin e humorit dhe dëshirën për të jetuar. Të tillë janë protagonistët e rrëfimit me titull “Shpia”. I përzgjedhur nga një punëtori filmi që është mbajtur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, skenari i regjisores Lendita Zeqiraj do të shndërrohet në film artistik, shkruan ‘Koha Ditore’.

Produksioni “n’Art” që përfaqëson Zeqirajn, ka nënshkruar kontratë me produksionin norvegjez “Merkur Film”, për filmin që do të xhirohet në Kosovë.

“Sapo kemi përfunduar fazën e përgatitjes së dosjes së filmit, e cila u kurorëzua me nënshkrimin e kontratës së produksionit ‘n’Art’ me një produksion norvegjez. Ndërkohë producenti Bujar Kabashi është në bisedime edhe me disa produksione të huaja që janë të interesuara për bashkëpunim në këtë projekt”, ka thënë Zeqiraj për gazetën.

Më Shumë

‘Kobra’ i Prizrenit, dorëzohet në polici

Dibran Hoxhaj i njohur si “Kobra” është dorëzuar në polici të Prizreni. Ai dyshohet se është përfshirë në një përleshje një nga klubet e natës...

Nën kthetrat e mashtrimit

Prend Ndoja Çdoherë mbeten mister Rrëfimet mbi jetën E kam lexuar kot historinë -Mjegull mbi të vërtetën. Njerëz të mirë të botës Shumë na ndihmuan Miqtë e vërtetë Keq i trajtuam. Për mua,...

Lajmet e Fundit