8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Zhdukja e kobshme – Niset për shtëpi, e moshuara nga Rahoveci vdes në mal

Si rëndom, edhe pasditen e së dielës doli nga shtëpia, por në të nuk u kthye e gjallë.

 

Hajnishahe Hoti nga Ratkoci i Rahovecit pasi qëndroi pak tek djali i dytë, nisi të kthehej por nga ai çast u zhduk pa gjurmë. 86 vjeçen nisën ta kërkojnë menjëherë fshatarët e më vonë edhe ekipet e kërkim-shpëtimit, por pa sukses, përcjell klankosova.tv.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Ajo u gjet e vdekur tek në mengjesin e të hënës nga i biri në mal, rreth 1 kilometër nga shtëpia. Anise në moshë të shtyer, nipi i saj thotë se gjyshja e ndjerë ishte vitale

Vdekjen e saj e ka kostatuar mjeku kujdestar, e varrimi do të bëhet pasi të përfundojë obduksioni të martën.

 

Më Shumë

Policia gjobit Blerandon, shkeli rregullat e komunikacionit

Ish-finalisti i Big Brother VIP Kosova 2, Blerando, është gjobitur nga policia. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Instagram....

“Pata bashkëbisedim të ngrohtë”, Abidixhiku viziton fshatin Bellanicë të Malishevës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, vizitoi fshatin Bellanicë të Malishevës, ku u prit në shtepinë e familjes Kafexholli. Në një postim...

Lajmet e Fundit