0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Zvicra e shqiptarëve për herë të dytë e fundos Serbinës

Zvicra ka shënuar fitore ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në fazën e nokautit.


LIVEZvicër-Serbi 3-2

90? Shtatë minuta

70? Loja vazhdon me ritëm të lartë. Rezultati akoma në favor të Zvicrës.

Statistikë: Shaqiri me rekord unik për gola, vetëm me Ronaldon shënuan në pesë turnet e fundit.

Vetëm dy lojtarë kanë arritur të shënojnë gol në pesë turnet e fundit, Xherdan Shaqiri dhe Cristiano Ronaldo.

  • 2014 Kampionatin Botëror
  • 2016 Kampionati Evropian
  • 2018 Kupa e Botës
  • 2020 Evropiani
  • 2022 Kupa e Botës

48? Zvicra ka kaluar në epërsi për herë të dytë në ndeshje. Golin e ka realizuar Roman Freuler, me asistimin e Ruben Vargas. Por ishte Xherdan Shaqiri, i cili projektoi të gjithë golin.

Më Shumë

“ABI” nga Prizreni ndihmon Skenderajn

Kompania industriale e ushqimit “ABI” nga Prizreni, ka ndarë gjëra ushqimore dhe ka nisur për qytetarët në nevojë të Drenicës. Kështu ka bërë të ditur...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit