• Policia në Prizren konfiskon biçikletat e parkuara afër shtatores së Xhevat Berishës

  Policia në Prizren konfiskon biçikletat e parkuara afër shtatores së Xhevat Berishës

  Qytetarët e Prizrenit, i ka shtyrë të qeshë një veprim i djeshëm  i Policisë së Kosovës. Këta të fundit kanë konfiskuar disa biçikleta të cilat ishin të lidhura në trotuaret përreth sheshit Shatërvan, kryesisht përreth rrethojave të përmendores së heroit […]

 • Aksident trafiku në Suharekë

  Aksident trafiku në Suharekë

  Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën “Reshtani”  të  Suharekës. “I dyshuari duke lëvizur me veturën ‘Fiat Scudo’ me targa lokale nga pakujdesia dhe mos përshtatja e shpejtës me kushtet e rrugës ka goditur veturën ‘Opel Vektra’ me targa lokale […]

 • Arrestohen pesë persona në Rahovec

  Arrestohen pesë persona në Rahovec

  Pesë persona janë arrestuar në Rahovec . Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Gjakovë -dega në Rahovec. “Në bazë të urdhëresave të lëshuara nga Gjykata Themelore në Gjakovë-dega Rahovec, në lokacione të ndryshme, janë arrestuar […]

 • Mirëmbajtja kaotike e varrezave në Prizren

  Mirëmbajtja kaotike e varrezave në Prizren

  Demë Kelmendi me banim në Prizren është dashur që të shkonte tri herë brenda një dite deri te varrezat e qytetit për të aranzhuar një ‘parcelë’ për varrimin e nënës së mikut të tij, shkruan sot Koha Ditore. Detyrimi për […]

 • PDK preferon zgjedhjet

  PDK preferon zgjedhjet

  Dështimi i njëpasnjëshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, për të siguruar vota për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, nuk i ka zbehur shpresat e kësaj partie për t’i krijuar institucionet e reja. Por, partia e Hashim Thaçit përveç fjalëve, deri […]

 • Shteti nuk dëgjon rahovecianët që po kundërshtojnë ndërtimin e një hidrocentrali

  Shteti nuk dëgjon rahovecianët që po kundërshtojnë ndërtimin e një hidrocentrali

  Banorët e fshatit Gegjë të Rahovecit që jetojnë nga bujqësia janë në hall se arat, të cilat i punojnë me zell, rrezikohen të shkatërrohen, raporton KTV. Krejt kjo për shkak se Komuna e Rahovecit dhe ajo e Gjakovës vite më […]

 • Në pritje të Papës, më shumë kontrollë në Morinë

  Në pritje të Papës, më shumë kontrollë në Morinë

  Kolona të gjata në kufirin Kosovë-Shqipëri, përkatësisht në pikën kufitare në Morinë. Deri në tre orë pritje për ata që kanë marrë rrugën drejt Shqipërisë. Mësohet që ndryshe nga herët tjera, kësaj radhe secila veturë dhe person po regjistrohet. Burime […]

Lajme

Policia në Prizren konfiskon biçikletat e parkuara afër shtatores së Xhevat Berishës

Policia në Prizren konfiskon biçikletat e parkuara afër shtatores së Xhevat Berishës

Qytetarët e Prizrenit, i ka shtyrë të qeshë një veprim i djeshëm  i Policisë së Kosovës....

 

Sport

‘Zonja e Vjetër’ komandon në ‘San Siro’

‘Zonja e Vjetër’ komandon në ‘San Siro’

Milani dorëzohet në “San Siro” përballë Juventusit në derbin e kësaj jave në Serinë...

 
 

Kulturë

Novosella restauron shtëpinë e Gjergj Fishtës

Novosella restauron shtëpinë e Gjergj Fishtës

Shtëpia ku ka lindur At Gjergj Fishta nuk ekziston më. Por ekziston shtëpia ku ai ka banuar....

 

Rajon&Botë

Sanksionet nga Kosova tmerrojnë Putinin

Sanksionet nga Kosova tmerrojnë Putinin

Një zhvillim i papritur po ndodh në Kremlin, i cili befasisht duket i gatshëm të negociojë...

 

Showbiz

Rihana s’e harron dashurinë e parë

Rihana s’e harron dashurinë e parë

Thonë që dashuria e parë nuk harrohet, e këtë dashuri nuk e ka harruar as Rihana. Kjo...

 
 

Intervista

Kryetari legjendar: Nuk frikësohem nga askush

Kryetari legjendar: Nuk frikësohem nga askush

Njerëzit që nuk i pëlqejnë fare janë ata të cilët nuk kanë sens të humorit, kurse gjërat që...

 

Opnione

Letra e Albin Kurtit drejtuar Papës

Letra e Albin Kurtit drejtuar Papës

Shenjtëria e Tij Papa Françesku / Pallati Apostolik / 00120 Qyteti i Vatikanit 16 shtator 2014 Shenjtëria...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne