• Jahjaga vetëm lehtësuese, zgjidhja te liderët

  Jahjaga vetëm lehtësuese, zgjidhja te liderët

  Presidentja e vendit, Atifete Jahaga, nuk ka rol vendimtar në përfundimin e krizës politike, pasi që e tëra që po bën ajo është ofrimi i një vendi neutral ku liderët e subjekteve politike shkojnë për të shprehur qëndrimet e tyre […]

 • Mustafa, synon Presidencën

  Mustafa, synon Presidencën

  Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, përfundimisht ka hequr dorë nga ambiciet për t’u ulur në “kolltukun” e kryeparlamentarit, duke u fokusuar që në bashkëpunim me partitë e Bllokut fillimisht ta formojnë Qeverinë e më pas të […]

 • Java e zhbllokimit

  Java e zhbllokimit

  Bllokada politike në vend sinjalizohet të jetë drejtë zhbllokimit. Java e ardhshme do të jetë vendimtare për zgjidhjen e kësaj situate që ka mbajtur vendin peng tash e pesë muaj. Vazhdimi i kësaj krize ka filluar të bëhet tashmë i […]

 • Postet lëkundin Bllokun

  Postet lëkundin Bllokun

  Ditën kur Isa Mustafa kërkoi nga partnerët e koalicionit paszgjedhor të bllokut LVAN që të reflektojnë karshi situatës së krijuar në vend, i nominuari për kryeministër nga ky Bllok, Ramush Haradinaj, ka mbledhur anëtarësinë e gjerë dhe kryetarët e degëve […]

 • Ratel dyshohet për pengim hetimesh ndaj Azem Sylës

  Ratel dyshohet për pengim hetimesh ndaj Azem Sylës

  Në pjesën e gjashtë të serisë së shkrimeve për dyshime të forta për korrupsion në EULEX, Koha Ditore tregon se si një grup në krye me Azem Sylën dyshohet që në mënyrë të paligjshme ka përvetësuar toka që kalojnë vlerën […]

 • Mjekët e “sëmurë” të QKUK-së shfrytëzojnë pushimin për të punuar privatisht

  Mjekët e “sëmurë” të QKUK-së shfrytëzojnë pushimin për të punuar privatisht

  Kardiologët e QKUK-së, Hajdin Çitaku dhe Irfan Daullxhiu, ka disa javë që janë duke munguar në punë në Klinikën e Kardiologjisë. Të dy ka rastisur të sëmuren në të njëjtën ditë, shkruan sot Koha Ditore. Por “gjendja e rënduar shëndetësore” […]

 • Halloween skandaloz në Suharekë (Video)

  Halloween skandaloz në Suharekë (Video)

  Rruga kryesore “Brigada 123″ në Suharekë ishte pothuajse e pakalueshme mbrëmjen e sotme. Kjo pasi siç raporton ‘Theranda Post’ rreth 200 fëmijë ishin mbledhur e kishin bllokuar rrugën duke hedhur vezë në drejtim të veturave sidomos në autobus. Kundrejt kësaj […]

Lajme

Jahjaga vetëm lehtësuese, zgjidhja te liderët

Jahjaga vetëm lehtësuese, zgjidhja te liderët

Presidentja e vendit, Atifete Jahaga, nuk ka rol vendimtar në përfundimin e krizës politike,...

 

Ekonomi

Thaçi injoron FMN-në

Thaçi injoron FMN-në

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, është zotuar se nga janari i vitit 2015 pagat e shërbyesve...

 

Sport

Portugali, statujë 3 metra për Cristiano Ronaldon

Portugali, statujë 3 metra për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo është krenaria e Portugalisë, por mbi të gjitha e Madeiros, që kërkon...

 
 

Kulturë

DokuFest çmim në Jihlava për posterin më të mirë 2014

DokuFest çmim në Jihlava për posterin më të mirë 2014

Duket se DokuFest, pas 13 vjetësh që nga themelimi, po mësohet që të marrë çmime e jo...

 

Rajon&Botë

Murphy: SHBA të riangazhohen në Ballkan

Murphy: SHBA të riangazhohen në Ballkan

Senatori amerikan Christopher Murphy mbajti këtë të premte një fjalim në Uashington, lidhur...

 

Showbiz

Çka po kërkon Flori Mumajesi?

Çka po kërkon Flori Mumajesi?

Këngëtari njëherësh edhe tekstshkruesi që po vazhdon të mbetët ndër zërat më të...

 
 

Opnione

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Shkruan: Zenun Rusi Erdhi edhe kjo që ndoshta nga formimi i koalicioni LDK-AAK-NISMA është pritur...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne