11.8 C
Prizren
E hënë, 18 Tetor, 2021

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në ‘Air Albania’

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar, një ndeshje që për ne është si një finale e Kupës së Botës, një ndeshje që përcjell emocion dhe adrenalinë tek çdo tifoz kuqezi në botë.

Shqipëria luan sonte shanset kundër Polonisë në një ndeshje që siç thuhet në gjuhën e futbollit, brenda ose jashtë dhe për shanset tona për të ëndrruar ende për një ‘playoff’ Botërori, Berisha me shokë duhet të fitojnë për të mos i lënë shpresat te fati dhe kundërshtari.

Shqipëria do të ketë sonte një armë të madhe, atë të tifozëve kuqezi. Ndryshe nga sfida e parë në Varshavë ku luajtëm shumë mire dhe fati nuk ishte me ne, sot djemtë tanë do të kenë 22 mijë zemra kuqezi që do të brohorasin dhe do të shtyjnë skuadrën drejt fitores që e presion miliona të tjerë jashtë “Air Albania”.

Do të jetë një zjarr i madh i fuqishëm si asnjëherë më parë, është rikthimi pas 2 vitesh i një stadium modern të tejmbushur që do t’ua bëjë të vështirë polakëve për ta mbajtur topin.

Por në një ndeshje si kjo do të kemi edhe një handikap që nuk është dhe aq i vogël pasi do të mungojnë dy titullarë të rëndësishëm si Gjimshiti, kolona e mbrojtjes dhe Cikaleshi, pika e referimit në sulm. Por ndoshta është e thënë që Armando Broja të marrë prej dore Shqipërinë edhe sonte ashtu siç bëri me Hungarinë dhe të na japë vendin e dytë që aq shumë e ëndërrojmë.

Reja duket se ka vendosur edhe për formacionin ku nga minuta e parë do të luajnë Bajrami dhe Armando Broja.

Shqipëria: Berisha, Veseli, Ismajli, Kumbulla, Trashi, Bare, Gjasula, Hysaj, Bajrami, Broja dhe Manaj.

Më Shumë

Në fundjavë nuk punohet në qendrat e vaksinimit në Kosovë

Në fundjavë nuk do të punohet në qendrat e vaksinimit në Kosovë. Burime nga Ministria e Shëndetësisë për Klan Kosova kanë thënë se janë përmbushur...

Bali Muharremaj: Shëndetësia në Suharekë, si në Francë

Në pjesë e dytë të emisionit ‘’Prime Time’’ në Kanal 10 i ftuar është kryetari aktual i komunës së Suharekës Bali Muharremaj. Muharremaj ka krahasuar...

Asnjë i vdekur nga Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit nuk është raportuar ndonjë rast i vdekjes nga Covid-19. Sipas MSh-së, gjatë...

KQZ pranon mbi 5 600 pako me fletëvotime nga jashtë

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë kanë thënë të shtunën se janë bërë të gjitha përgatitjet për ditën e zgjedhjeve lokale,...

Ndarja e bujshme/ Kjo është modelja me të cilën Icardi tradhtoi Wanda Nara-n

Një lajm i bujshëm po qarkullon së fundmi në mediat e huaja, për ndarjen e papritur të Mauro Icardi-t dhe Wanda Nara-s. Kjo e fundit...

Adoleshenti refugjat afgan theret për vdekje në sy të nxënësve në Londër

Një refugjat adoleshent afgan është therur për vdekje në një fushë sporti në jugperëndim të Londrës në sy të nxënësve duke luajtur ragbi. Viktima, e...

Zafir Berisha thotë se do ta krijojë një liqe artificial për ta furnizuar Prizren me ujë

Zafir Berisha, kandidat për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka treguar se si mendon që t’i furnizojë banorët e...

Kamariere, vetëm 23 vjeçe. Mario Balotelli prezanton të dashurën e re

  Mario Balotelli ka gjetur dashurinë e re dhe, ndoshta, edhe qetësinë. Sulmuesi i Adana Demirspor më në fund ka dalë hapur dhe ka zyrtarizuar...

Quni kërkon votëbesim për kryetar të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të fushatës zgjedhore edhe sot ka kërkuar votën e qytetarëve për 17 tetor. Ai,...

Djali e rrah nënën e tij në Prizren

Në Prizren është arrestuar një mashkull me probleme psikike, pasi që kishte sulmuar fizikisht nënën e tij, raporton PrizrenPress Viktima nuk ka pësuar lëndime, ndërsa...

Donaldi zbulon arsyen e ndarjes nga Bora

Bora Zemani dhe Donald Veshaj vijojnë ende të komentohen shumë në media ndonëse i dhanë fund lidhjes së tyre pak muaj më parë. Çifti u...

Sauditët ofrojnë 200 mln euro për Superkupën e Italisë

Sheikët arabë po shfaqen gjithnjë e më shumë në botën e sportit. Sidomos Arabia Saudite, ku shembulli i fundit ishte blerja e Neëcastle, po...

VIDEO/ Ja si mund ta votoni Islam Ukajn për kuvendar të Prizrenit

Islam Ukaj në zgjedhjet e 17 tetorit garon për mandatin e dytë në listën e PDK-së. Ai  mbanë numrin 4. Ukaj  përmes një video ka treguar...

Dy derbi në mesjavë

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës në basketboll. Takim shumë interesant do të zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe...

Totaj në takim me komunitetin boshnjak: Do të qeverism bashkë me Prizrenin

Totaj në takim me komunitetin boshnjak: Do të qeverism bashkë me Prizrenin Kandidati për kryetar të ardhshëm të Prizrenit nga PDK, Shaqir Totaj, ka takuar...

Kaq vota mori kandidati i AAK-së që thoshte se lexon lektyra në kohë të lirë

Kandidat i AAK-së për Malishevë, Kastriot Berisha gjatë kësaj fushate zgjedhore ishte bërë i njohur me një deklaratë që kishte bërë në një debat...

Lajmet e Fundit