12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

E godasin me shkop dhe e kapin për flokësh, vjehrria ushtrojnë dhunë ndaj nuses në Prizren

Një rast i dhunës ka ndodhur në Lubiçevë të Prizrenit.

Nusja I ka  denoncuar në polici prindërit e bashkëshortit, vjehërrinë e saj.

Bazuar në dëshminë e viktimës të dhënë para hetuesve policorë, vjehërria e saj kanë ushtruar dhunë fizike dhe psike, duke i shkaktuar shqetësim e frikë të madhe.  Sipas informacioneve të para, vjehrri e ka sulmuar nusen me bastun (shkop që e përdorin pleqtë), kurse vjehrra e ka kapur për flokësh.

 

 

Përballë kësaj situate, viktima ka vendosur që të kërkojë ndihmë, duke i raportuar të dyshuarit në Polici, me ç’rast ka rrëfyer për dhunën që ka përjetuar në shtëpinë e burrit.

Si rezultat i raportimit, të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre dhe më pas me urdhër të Prokurorit të Shtetit kanë nisur hetimet për dhunë në familje ndaj të dyshuarve./Sinjali

Më Shumë

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Sot fillon rrugëtimi i Kosovës për Euro 2024

Sot (e shtunë) fillon rrugëtimi kualifikues i Përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin Evropian që zhvillohet në vitin 2024 në Gjermani. Dardanët do të përballen me...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit