35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

E dëshpëruar nga ndarja me bashkëshortin, 32-vjeçarja në Prizren tenton t’i japë fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në qytetin e Prizrenit, ku një grua dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës së saj.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se 32-vjeçarja kishte hipur në katin e katërt të një ndërtese, prej ku kishte tentuar të hidhet poshtë.

 

 

Lidhur me rastin është njoftuar Policia, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arritur që ta bindin viktimën të tërhiqet pas.

Motivi që e shtyu gruan të bëjë këtë veprim, dyshohet të jetë fakti që ajo ndodhet në procedurë divorci me bashkëshortin e saj.

Viktimës i është dhënë ndihmë mjekësore, teksa me urdhër të prokurorit rasti është cilësuar ‘Tentim vetëvrasje’.

Më Shumë

Oborret e shkollave në Prizren, parkingje për mërgimtarët

Komuna e Prizrenit ka hapur oborrin e gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe të shkollës “Lidhja e Prizrenit” për parkimin e automjeteve të mërgimtarëve. Drejtori i Shërbimeve...

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Lajmet e Fundit