18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Vdes Shifty Shellshock, frontmeni i grupit Crazy Town

Shifty Shellshock, frontmeni i grupit Crazy Town, ka ndërruar jetë, raporton Daily Mail. Ai ishte 49 vjeç.

Këngëtari, emri i vërtetë Seth Brooks Binzer, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Los Angeles. Shkaku i vdekjes së tij aktualisht nuk dihet.

Ai la pas tre djem.

Shellshok është një bashkëthemelues i Crazy Town, një grup rap-rock që u formua në 1995. Butterfly, kënga ikonë që e bëri të famshëm Crazy Town, u publikua në tetor 2000 si singulli i tretë nga albumi i tyre debutues The Gift of Game (1999), por fitoi popullaritet vetëm pasi u publikua zyrtarisht me një video muzikore në shkurt 2001.

Kënga arriti në vendin e parë në tabelën amerikane të Billboard Hot 100 muajin tjetër dhe qëndroi atje për plot dy javë. Duke qenë se hiti bazohet në këngën Pretty Little Ditty nga albumi i Red Hot Chili Peppers Mother’s Milk (1989), Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith dhe John Frusciante janë renditur si bashkë-shkrimtarë në Butterfly. Sot, kënga ka 237 milionë shikime në YouTube.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Zyrtare: Valon Bunjaku rikthehet te Bashkimi

KB Bashkimi ka njoftuar zyrtarisht rikthimin e lojtarit Valon Bunjaku në ekip, raporton PrizrenPress. Me një deklaratë të përzemërt, klubi ka shprehur entuziazmin për kthimin...

Rahovec: Arrestohet një person pas konfliktit fizik me bashkëshorten

Një person në Rahovec është arrestuar pasi dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Incidenti nuk ka shkaktuar lëndime fizike, por policia  ka vendosur...

Lajmet e Fundit