32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Sot mot me diell, por nuk mungojnë as vranësirat

Sot në Kosovë, sipas Institutit Hidrometeorologjik do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht me vranësira.

 

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 24 deri në 28 gradë Celsius.

Ndërkaq, erë do të fryjë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi nga 1 deri në 6 m/s.

“Mot me diell dhe pjesërisht i vranët, kryesisht vranësirat mund të shfaqen rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12- 15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Hapet shtegu “Downhill” në Prizren: Një oazë për adhuruesit e çiklizmit ekstrem

Një ambient i jashtëzakonshëm për adhuruesit e çiklizmit ekstrem dhe natyrës së pasur e të bukur në malet e Prizrenit është hapur sot, raporton...

Lajmet e Fundit