4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Akademi përkujtimore për Rifat dhe Muharrem Dina

Në kujtim të veprimtarëve të çështjes kombëtare, me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorit të UÇK-së, Rifat Dina – “Xha Jaho”, dhe 10 vjetorit të vdekjes së veteranit të UÇK-së, Muharrem Dina – “Mixha”, u mbajt një akademi përkujtimore për të nderuar veprën dhe kontributin e tyre të jashtëzakonshëm në përpjekjet për çlirim dhe liri të Kosovës.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqi Totaj shprehu krenari për kontributin e tyre në organizimin e lëvizjeve kombëtare të kohës, që kulmoi me luftën e lavdishme të armatosur të UÇK-sëLavdi, heronjve, vëllezërve Dina.

“”Me krenari u kujtuam kontributin e tyre në organizimin e lëvizjeve kombëtare të kohës, që kulmoi me luftën e lavdishme të armatosur të UÇK-së”, tha ai./PrizrenPress.com/

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit