5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Humb jetën aksidentalisht fëmija 8-vjeçar në fshatin Romajë

Një fëmijë 8 vjeçar ka humbur jetën tragjikisht në fshatin Romajë të Hasit.

Rasti ka ndodhur kur dy të miturit kanë qenë duke punuar me traktor në arë.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë  së Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Bytyqi ka thënë se fëmija ka ndërruar jetë aksidentalisht pasi është godit nga frezat e traktorit.

“Në fshatin Romajë, sot  rreth orës 17:30, një fëmijë ka ndërruar jetë aksidentalisht pasi që ka rënë nga traktori. Rasti ka ndodhur kur fëmija 11 vjec ka qenë duke e punuar aren, nderkohe, aksidentalisht femija 8 vjeç bie nga traktori dhe merr lëndime vdekjeprurëse nga frezat e traktorit”-ka thënë Bytyqi

Zëdhënësi i Policisë, Bytyqi ka bërë të ditur se rasti do të trajtohet konform ligjit.

Më Shumë

Lionel Messi ‘kërcënohet’ nga boksieri Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, kampioni i shumëfishtë i botës në boks, ka kërcënuar në mënyrë sensacionale Lionel Messin pasi ka akuzuar futbollistin legjendar për mosrespektim të...

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Moti për sot

Lajmet e Fundit