13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Arrestohen pesë persona në Prizren për prostitucion

ProstitucioniPesë persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin e marrjes me prostitucion dhe trafikim e qenieve njerëzore. Ndër të arrestuarit janë tre meshkuj S. Z ., N. C., I. D., dhe dy femra L. K., B.N. të pesë personat janë shqiptarë nga Republika e Kosovës.

Sipas njoftimit të policisë, operacioni është zhvilluar rreth orës 11:00 dhe dyshohet se të njëjtit kanë kryer veprën penal “mundësim në prostitucion dhe marrje me prostitucion”.

“Bazuar në hetimet preliminare të policisë personat e dyshuar S.Z dhe N.C në bashkëpunim kishim mundësuar zhvillimin e prostitucionit duke shfrytëzuar një shtëpi dhe një lokal që dyshohet se ju takojnë këtyre personave”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndaj dy personave të parë është caktuar masa e ndalimit për 48 orë, ndërsa tre të tjerët janë dërguar në Gjykatë për Kundërvajtje për procedurë të mëtutjeshme./PrizrenPress.com/

Kur duhet t’i lëvizini një orë pas akrepat e orës

Edhe pse Bashkimi Evropian para disa vitesh njoftoi se do të shfuqizonte orën verore dhe dimërore dhe do të miratonte një të unifikuar, kjo...

Sot mot me diell, temperaturat deri në 25 gradë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kryesisht rreth relievit malor. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit