23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Arrestohen pesë persona në Prizren për prostitucion

ProstitucioniPesë persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin e marrjes me prostitucion dhe trafikim e qenieve njerëzore. Ndër të arrestuarit janë tre meshkuj S. Z ., N. C., I. D., dhe dy femra L. K., B.N. të pesë personat janë shqiptarë nga Republika e Kosovës.

Sipas njoftimit të policisë, operacioni është zhvilluar rreth orës 11:00 dhe dyshohet se të njëjtit kanë kryer veprën penal “mundësim në prostitucion dhe marrje me prostitucion”.

“Bazuar në hetimet preliminare të policisë personat e dyshuar S.Z dhe N.C në bashkëpunim kishim mundësuar zhvillimin e prostitucionit duke shfrytëzuar një shtëpi dhe një lokal që dyshohet se ju takojnë këtyre personave”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndaj dy personave të parë është caktuar masa e ndalimit për 48 orë, ndërsa tre të tjerët janë dërguar në Gjykatë për Kundërvajtje për procedurë të mëtutjeshme./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha...

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...

Lajmet e Fundit