1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Avdaj: Do të përmisoj gjendjen në Spitalin e Prizrenit

Afrim Avdaj, drejtor i spitalit2Drejtori i Spitalit të Prizrenit, Afrim Avdaj, ka premtuar se do të punojë për të përmisuar gjendjen në këtë institucion shëndetësor.

“Me përgjegjësi maksimale do të jem i përkushtuar për të përmirësuar imazhin e institucionit më të rëndësishëm shëndetësor në Prizren”, ka thënë Avdaj pët TV Prizrenin.

Dr.Afrim Avdaj javën e kaluar është zgjedhur drejtor i Spitalit të Prizren. Ai ka mohuar zërat se ka pasur parregullsi gjatë mbajtjes së konkursit për postin e drejtorit të këtij institucioni.

Dr.Afrim Avdaj, dr.Feim Mazreku,dr.Shpend Zajmi dhe dr. Ilir Smajli kanë qenë në garë për postin e drejtorit të Spitalit në Prizrenit.

Në mesin e këtyre kandidatëve duke marrë parasysh edhe aktivitetin partiak, si favorit kryesor për drejtor të Spitalit të Prizrenit, që nga fillimi ka qenë dr.Afrim Avdaj.

Të katër kandidatët për drejtor në një mënyrë apo tjetër kanë qenë të lidhur me politikën.

Afrim Avdaj është anëtar i Kryesisë së Degës së PDK-së në Prizren. Dr.Feim Mazrreku në zgjedhjet e fundit lokale ka qenë kandidat për këshilltar të Asamblesë Komunale në listën e AAK- LDD.

Dr. Spend Zajmi ka qenë kandidat për kryetar të Degës së AAK-së në Prizren

Ndërsa Ilir Smajli është anëtarsuar muaj më parë në PDK,përkatësisht gjat fshahtës zgjedhore të vitit 2013./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Prizren: Sulmohet fizikisht këshilltari i Ministrisë së Jashtme

Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Prizren. Viktima është goditur...

Prishtina mposht Lirinë

Prishtina i ka arkëtuar pikët e plota ndaj Lirisë së Prizrenit (3:1) Skuadra nga kryeqyteti ishte fantastike në Lipjan, duke mposhtur me rezultat 3:1 Lirinë. Vendasit...

Lajmet e Fundit