16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Bashkimi synon barazimin e serisë ndaj Yllit

Skuadra e Bashkimit nuk do ta ketë aspak misionin e lehtë në mbrëmje kur të përballet me Golden Eagle Yllin në kuadër të serisë çerekfinale të Superligës së Kosovës në basketboll.

Prej orës 18:00, në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, luhet përballja e dytë e kësaj serie, në të cilën Ylli avancon me rezultatin e përgjithshëm 1:0.

Bashkimi e humbi duelin e parë javën e shkuar në Suharekë dhe tani po synon ta mposht Yllin për të dërguar serinë në ndeshjen e tretë dhe vendimtare.

Skuadra që shënon dy fitore në çerekfinale, do të avancojë në serinë gjysmëfinale ku i pret përballja me kampionen në fuqi, Pejën. Ylli është më afër gjysmëfinales, pasi shihet favorit edhe në ndeshjen e dytë në Prizren kundër Bashkimit. Përderisa Ylli do të jetë i kompletuar për këtë ndeshje, e njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për Bashkimin.

Ekipi nga Prizreni do të jetë pa fundorin amerikan Isiah Umipig, i cili për shkak të lëndimit që e pësoi në ndeshjen e parë ka përfunduar sezonin para kohe. Sezonin e rregullt, Ylli e përfundoi në pozitën e tretë kurse Bashkimi doli i gjashti.

Tek ekipi nga Prizreni po shpresojnë edhe në përkrahjen e fuqishme të tifozëve për ta mposhtur Yllin dhe për ta barazuar serinë në 1:1.

Në çerekfinalen tjetër të plejofit po përballen Sigal Prishtina dhe Vëllaznimi. Aktualisht, rezultati është 1:1 dhe ndeshja vendimtare, e cila do ta përcaktoj skuadrën gjysmëfinaliste do të luhet javën tjetër në Prishtinë.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Ylli i Leipzig në listën e ngushtë të Bayern-it

Bayern Munich me sa duket po shikon drejt RB Leipzig si pjesë e planifikimit të skuadrës për sezonin e ri. Dani Olmo thuhet se...

Lajmet e Fundit