-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Basketboll, sonte në Prizren vjen derbi lokal

Gara në elitën e basketbollit kosovar rikthehet në aksion sot, me xhiron e 17-të në Prince Caffe Superligë.

Sot, në ora 19:00, do të zhvillohet takimi mes skuadrave prizrenase, Bashkimi dhe Ponte Prizreni, por kjo përballje zhvillohet në Therandë, për shkak se, palestra në Prizren është në renovim.

Bashkimi ka gjashtë fitore e dhjetë humbje, kurse Ponte Prizreni ka gjashtë fitore e nëntë humbje./PrizrenPress.com

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Qindra viktima nga tërmeti i fuqishëm në Turqi dhe Siri

Një tërmet i fuqishëm prej 7.8 shkallësh të Rihterit goditi të hënën juglindjen e Turqisë dhe veriun e Sirisë, duke lënë të vdekur qindra...

Lajmet e Fundit