12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Çelësi i suksesit të VV-së, problemet e qytetarëve

Arber Rexhaj VVAsamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje! Arbër Rexhaj tha se çelësi i suksesit të tij dhe asamblistëve të tjerë ka qenë adresimi i problemeve të qytetarëve.

“Fjala e anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje është ndërprerë në Kuvendin Komunal, por ne me të drejtën tonë e thyejmë bllokadën që tentohej të na krijohet”, tha Rexhaj për TV Opinion.

KDI ka shpallur dje më të suksesshëm asamblistët e VV-së në Prizren.
Arbër Rexhaj, si anëtar i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje është shpallur si anëtari më aktiv nga 41 kuvendarët e Kuvendit Komunal./TV Opinion/

Më Shumë

Vëllai sulmon motrën në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person nën dyshimin se pas një mosmarrëveshjeje ka sulmuar fizikisht motrën e tij duke i shkaktuar lëndime të...

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit