15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Çfarë ‘befasie’ ka AAK-ja sot?

ramush haradinaj me strukturen e partiseAleanca për Ardhmërinë e Kosovës e cila drejtohet nga Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se sot kësaj partie do t’i bashkohet një degë e rëndësishme e Lypjanit, por që nuk është treguar se nga cila parti.

“Sot (në 14:00 h, konferencë për media në AAK) bashkohet me AAK-në një degë e rëndësishme e Lypjanit.Sot (e enjte), në orën 14:00, në selinë e Aleancës ër Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në Prishtinë, zhvillohet ceremonia solemne e bashkimit me AAK-në i strukturave të degës së një subjekti tjetër politik të Lypjanit.

Para mediave do të prezentojnë kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, lidershipi dhe aderuesit e rinj të kësaj dege.Ftohet përfaqësuesi (ekipi) i medias suaj që ta përcjellë këtë konferencë për media, thuhet në njoftimin e Departamentit të Informacionit i AAK-së. /Zëri/

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Duda Balje ‘rroket’ me kryeministrin Kurti në një takim për ditën e boshnjakëve: Nuk keni informata

Deputetja e komunitetit boshnjak, Duda Balje, edhe sot ka shprehur pakënaqësi në mënyrë indirekte në raportet e saj me Kurtin. Në një takim me kryeministrin...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit