6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Daja: Synimi i Ballkanit është të bëjmë një eksperiencë të mirë

Ballkani do ta zhvillojë nesër ndeshjen e rëndësishme në Ligën e Konferencës ndaj Sivassporit.

Pas një fitoreje dhe një barazimi, ekipi suharekas do ta kërkojë fitoren e parë në këtë garë, shkruan Gazeta Express.

Në konferencë për media, trajneri i Ballkanit, Ilir Daja tha se synimi i Ballkanit është të bëjë një eksperiencë të mirë.

“Duke u nisur nga fakti se për ne është eksperienca e parë. Ballkani merr pjesë për herë të parë në Evropë. Kundërshtarët kanë qenë mjaft  të fortë. Kemi bërë një lojë të mirë. Synimi i Ballkanit është të bëjmë një eksperiencë të mirë. Në këtë moment është të paraqitemi sa më mirë, të përfaqësojmë edhe Kosovën në mënyrën më të mirë. Shpresojmë se herave të tjera ta kemi synim kalimin e grupit”, ka thënë Daja në konferencë për media.

Më Shumë

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress. Njoftimi...

Kërcënime me vdekje për gazetarët serbë që shkruajnë për Kosovën e Ukrainën

Gazeta kryesore në Serbi, “Danas”, është vënë nën mbrojtje të policisë, pasi është kërcënuar se do ta ketë fatin e njëjtë sikurse revista satirike...

Moti për sot

Lajmet e Fundit