18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren nderohet nga OSCE-ja, në 25 vjetorin e misionit në Kosovë

Me rastin e 25 vjetorit të Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSCE) në Kosovë, ambasadori Michael Davenport ndau mirënjohje për Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren.

Video

https://www.facebook.com/watch?v=1403485973666631

Në këtë ceremoni, nënkolonel Lulzim Shala, shefi i sektorit të Operativës Rajonale në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren, priti dhe zhvilloi një takim me përfaqësuesit e misionit të OSCE-së në Kosovë në ambientet e një hoteli në Prizren.

Në emër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, nënkolonel Shala pranoi mirënjohjen dhe falënderoi përfaqësuesit e OSCE-së për angazhimin e tyre në mbështetje të Policisë së Kosovës. Ai e cilësoi me interes të veçantë mbështetjen dhe monitorimin e OSCE-së, duke theksuar rëndësinë e tyre për sigurinë dhe zhvillimin shoqëror të vendit./PrizrenPress.com/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Kurti: Lidhja e Prizrenit vuri themelet e shtetit shqiptar

Kryeministri Kurti ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. “Këtu 146 vjet më parë u mbajt...

Lajmet e Fundit